آشنایی با خواص درمانی تخم کتان

تخم کتان که گهگاه به آن تخم بزرک هم می‌گویند، منبعی ممتلی از نفقه كالری دار همچون فیبر، منگنز، ویتامین B1، اسید چرب آلفا لینولنیک، و امگا ۳ استاین تخم، از دار کتان گرفته می‌شود، درختی قدیم که در مصر نوین و چین بار می‌آید. تخم کتان منبعی حیث زیت سالم، آنتی اکسیدان، و فیبر است.تحقیقات نهایی یافته‌اند که این تخم می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به دیابت، خرچنگ تیرماه تومور بدخیم و بیماری‌های قلبی نیز كاری باشد. در ادامه در مطلب فواید گیاهان دارویی در مورد آشنایی با خواص درمانی تخم کتان بیشنر صحبت خواهیم گفت.

آشنایی با خواص درمانی تخم کتان

پادشاه شارلمانی در قرن هشتم، شدیدا به مزایای ناخوشی تخم کتان وثوق داشت، بدین جهت آرزو داشت نفوس وفادار به وی از این تخم مصرف کنند. و به جهت اینکه از این تم قوی پشتی آشكار کند، غیرشرعی در این بعد طبیعت تصویب کرده بود!نام لاتین و علمی نهال کتان، Linum usitatissimum، به لغت «مفیدترین» است.

این مقاله، كمی از سلاله مقالاتی است که در وضعیت مداخل خوراکی‌های دوست درباره‌ی تندرستی می‌گویند. و حایز مشخصات تغذیه‌ای تخم کتان، خصال درمانی مربط با خوردنش، و حكماً باژ جانبی این تخم می‌باشد.برای اینکه از حداکثر عایدی ها تخم کتان دولت مند شوید، باید آنرا بصورت كرسی و شده بخرید، و یا حداقل قبل از مصرف، آسیابشان کنید. چرا که تخم کامل، ممکن است بلا اینکه هضم شود، از مرآت آیین آلت گوارش دفع شود.

دو نوع عمده تخم کتان هستی و عدم دارد، تخم کتان اصفر و تخم کتان قهوه‌ای. ویژگیها تغذیه‌ایشان بیش نظیر هم است، و هر خرگوش هم به اندازه‌ی هم دربردارنده اسیدهای چرب امگا-۳ هستند.

انجمن تغذیه‌ی آمریکا بر عظمت این ماده‌ی غذایی هیئت نهج وجد تامینات و جهالت پیشامد شده تاکید دارد. این سندیكا تقریر کرده که تخم کتان نه عزب منبعی عالی درعوض جهت ۲ اسید چرب بعد طبیعت نیاز اطمینان بدن است (یعنی اسید لینولئیک و اسید آلفا لینولنیک)، بلکه منبعی اصطبل از فیبر و مصرف كالری دار و ویتامین‌ها نیز به شمار می‌رود.

لیگنان، یکی از کلاس‌های عمده‌ی فیتواستروژن هاست. ترکیباتی شیمیایی قرین استروژن و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است، که می‌تواند با رادیکال‌های سبكبار بدنتان برابری کند. تخم کتان یکی از بهترین منبع ها لیگنان است (۰.۳ تا گرم در هر ۱۰۰ گرم).

در تخمینی در ژورنال Critical Reviews، به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه‌های غذایی دربرگیرنده لیگنان، می‌توانند درعوض جهت سلامت بسیار پر فایده باشند، مخصوصا اگر یک عمر به این پروگرام غذایی چسبیده باشید.

تخم کتان مشحون از فیبر محلول (قابل حل در آب) و فیبر غیر محلول (غیر ورجاوند و نامتناسب حل در آب) است. به گفته‌ی لباس شنا کلینیک، فیبر محلول، در آب حل شده و ماده‌ی ژل همانندی می‌سازد که به کاهش کلسترول و قند خون کمک خواهد کرد.در حالیکه فیبر غیر محلول، در نظام سامانه گوارد شما حمل شده و داعیه خواهد شد تا چیزها در وسیله اندام گوارد شما به سرعت حرکت کنند. بدین اتساق گوارشتان فصیح خواهد بود.
این چربی، جزو چربی‌های خوب بوده و اضافه هم راجع به حساب قلب سودبخش است. این اسیدهای ناچاری به خاطر بدن، لایق تاسیس به خاطر بدن پاك سازی و ارمل از روش صرف غذایی فقره سبب بدن فارغ البال خواهد شد.

حواص درمانی و پر فایده‌ی كاربرد تخم کتان، هنوز بطور کامل مشخص و ناپیدا نشده است، حتی غزارت از فوایدی که در حال مرتب درباره‌ی تخم کتان تقاضا می‌شود، مبرا برهنه شرف هنری ) است. با اینحال مطالعه ها جدید، نشان می‌دهند که تخم کتان می‌تواند آن خوراکی تحسین انگیزی که خیلی‌ها مدعا می‌کنند باشد.

آشنایی با خواص درمانی تخم کتان
خواص تخم کتان راجع به حساب ناخوشی از این قرار است:تخم کتان و محارست در مساوی سرطان:مصرف تخم کتان، ممکن است از شما در هم پایه چنگار سینه، پروستات و روده نگهداری کند. انگار می‌شود که تخم کتان، بخاطر اینکه محتوی امگا-۳ است، عایق چسبیدن سلول‌های مرگ آور به دومین سلول‌ها شده، و بدین نظام از رشد سلول‌های سرطانی نهی و امر می‌کند.

بعلاوه، لیگنان نیز جای پا ضد رگ زایی داشته و از رشد تومورها بواسطه‌ی تشکیل عروق خونی، نهی و امر می‌کند. یک بازجویی آمریکایی که در سی و چهارمین اجلاس سالیانه‌ی اتحادیه سرطانشناسی بالینی آمریکا طرح گردید، عیان کرد که كاربرد تخم کتان می‌تواند از رشد تومور سرطان پروستات نهی و امر نماید.

دکتر وندی دیمارک وانفرید، رئیس این استطلاع می‌گوید که تیم ما، از اینکه تخم کتان تاثیری محافظتی بر خرچنگ تیرماه تومور بدخیم پروستات گذاشت، تعجب زده شد.محققان مرکز بررسی ها اطمینان و تغذیه‌ی دانشگاه ایالتی آیووا، دریافتند که سطح کلسترول در واقع مطلب كامل و ناقص مردمانی که در برنامه‌ی غذایی‌شان تخم کتان حیات دارد، پایین‌تر است. آتشین هندریچ، سر این تحقیق، می‌گوید: مردمانی که نمی‌توانند چیزی همانند به Lipitor استفاده کنند، تخم کتان می‌تواند قسمتی از عایدی ها کاهش کلسترول چنین داروهایی را برایتان آسوده خاطر کند.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *