خواص جادویی سیر

سیر یکی از مفید ترین خوراکی های موجود در زمین است، این هدیه الهی دارای خواص بسیار عالی می باشد و برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها مفید بوده است، کارشناسان تغذیه مصرف این ماده را توصیه می کنند سپ بهتر است این ماده طبیعی و فوق العاده را در برنامه خود قرار دهید در ادامه با با این بخش از فواید گیاهان دارویی همراه باشید تا شما را خواص جادویی سیر آشنا کنیم.

خواص جادویی سیر

خواص سیر به قدری زیاد است که با خواندن فواید و ویژگی آن شاید خود را راندن به استفاده ازآن در هر وعده غذایی و در طول روز بکنید اما در برخی موارد هم باید در مصرف خصلت  سیر احتیاط کنید. به طور تلخیص اما مفید می توان گفت که سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و ارزش کمی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 است.

سیر وپیاز علایق ای نزدیک با هم دارند که شاید بدلیل بوی بد آنها می باشد .در مصر قدیم برای مومیائی مدرگان و خوش طعم کردن غذاها بکار می رفته است . هومر شعر باستان در حاصل های خود از آن یاد برده است .مردم در اروپا و اسپانیا از قبل از میلاد مسیح آنرا می شناختند و از آن مصرف می کردند .بقراط پدر علم طب در پی های خود از سجیه آن یاد کرده و یکی دیگر از دانشمندان قدیم 61 خاصیت متنوع برای سیر قائل شده است .

خواص جادویی سیر

بعضی از اشخاص از سیر برای پیشگیری از سرطان کولون، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان ریه كاربرد می نمایند. همچنین از سیر برای مداوا سرطان پروستات و شاشدان نیز استعمال می گردد. همچنین از سیر برای بهی درمان كردن پروستات بزرگ شده، دیابت، ورم مفاصل، آرتروز، رینیت آلرژیک (تب یونجه)، لینت مزاج و قبض مسافران، فشار خون بالا در اواخر بارداری، سرماخوردگی، پیشگیری و شفا عفونت های باکتریایی و قارچی استفاده می شود.

بعضی از اشخاص از پیه بدست آمده از سیر برای بهی درمان كردن عفونت های قارچی، آزخ ها و میخچه كاربرد می نمایند. هرچند تحقیقات علمی نشان می دهد که سیر می تواند قادر به علاج عفونت های قارچی از قبیل پای ورزشکاران می باشد، اما کارایی روغن سیر برروی زگیل ها و میخچه ثابت نشده است.

خواص جادویی سیر

مصرف سیر خوراکی برای جمعناتمام مردم مطمئن و حمایت می باشد. سیر می تواند باعث بوی بد دهان، احساس سوزش در دهان و یا معده، سوزش معده، بادشکم، تهوع و استفراغ، بوی بد بدن و اسهال شود. این عوارض جانبی عموما در مصرف سیر خام اغلب می باشد. همچنین سیر می تواند خطر خونریزی را نیز تزاید دهد. آسم و سایر واکنش های آلرژیکی نیز در افرادیکه سیر مصرف می کنند ممکن می باشد.

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *