خاکشیر برای سلامتی

 فواید گیاه های دارویی بسیاری در دنیا وجود دارد که می توان از آن لذت برد، خاکشیر برای سلامتی بسیار مفید می باشد و می توان گفت اثرات بسیار خوبی را برای بدن دارد در ادامه با ما همراه باشید، خاکشیر یا خاکشی یا شفترک یا خاکشور یا خاکژی گیاهی است از مرموز صلیبیان به ارتفاع 20 سانتی‌متر الی یک متر که به طور خودرو در باغ‌ها و صحراها می‌روید. دارای برگ‌هایی با بریدگی زیاد و گل‌های زرد روشن از مبهم شب‌بو می‌باشد. از نظر رنگارنگی دو نوع دارد؛ یکی تلخ که دانه‌های آن ریز و رنگ‌هایش مایل به سرخی است و گونه دیگر شیرین که دانه‌های آن بزرگ‌تر بوده و رنگش سرخ پوشیده می‌باشد. هر دو نوع گیاه یاد شده در اغلب نواحی ایران مخصوصاً دامنه‌های جبال البرز و در بیابان‌ها رشد می‌کند.

Image result for ‫فواید خاکشیر‬‎

برای از بین بردن لک‌های بشره به‌ویژه بشره یکی از تاپ :صفت عالی روش‌ها، سر كشیدن خاکشیر و ترنجبین است. افرادی که از این ترکیب به‌ پوست روزانه و مستمر به مدت ۳ هفته استفاده کنند بعد از مدتی با روشنی بشره و از بین رفتن کک‌های رخ و پوست‌شان روبه‌رو می‌شوند. راجع به حساب تهیه این ترکیب لازم است ترنجبین را ۵ ساعت در آب خیس کنید و  پس از این مدت آن را صاف کرده و به آن ۲ قاشق خاکشیر پاک کرده اضافه کنید و میل کنید. با بالاكشیدن به سوی بالا بردن این شربت گیاهی به اعاده شاهد روشنی جلد غشا چهره و از بین رفتن لک‌ها خواهید بود.

مخلوط ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر با عرق شاه‌تره، عرق کاسنی و عرق بیدمشک ترکیب خوبی برای بهی بهی شفادادن كردن كردن جوش‌های جلد غشا چهره است. راجع به حساب استفاده از این قاطی کافی است یک استکان از هر یک از عرق‌های گیاهی شاه‌تره، بیدمشک وکاسنی را با هم معجون کرده و آن را با ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر ترکیب کنید. نوشیدن این ترکیب علاوه بر آن‌که جوش‌های رخ را شفا می‌کند برای افرادی که دچار گرفتگی صدا هستند نیز اثربخش است. مدت بهی تداوی كردن با این نسخه دست کم ۳ هفته است و پس از این مدت نتایج بهبود به ممارست در چهر بیمار نمایان می‌شود.

Image result for ‫فواید خاکشیر‬‎

برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی از خاکشیر استعمال کنید.

* از گلها و برگهای گیاه می‌توان به خاطر رفع بیماری ناشی از کمبود ویتامین C استعمال کرد.

* سنگ کلیه را دفع می‌کند. حیث دفع سنگ کلیه می‌توان خارشتر، ‌خاکشیر و ترنجبین را با هم عجین کرده وصبح ناشتا خورد.

برای برطرف کردن جوشهای روی که بعلت خوردن چربی و شیرینی زیاد ایجاد می‌شود باید جوشانده یک قاشق ترنجبین را با دو قاشق غذاخوری خاکشیر درهم کرده و هر روز صبح گرسنه روزه بمدت دو هفته آن را میل میل کنید تا جوشها از بین برود.

مخلوط ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر با عرق شاه‌تره، عرق کاسنی و عرق بیدمشک ترکیب خوبی بابت علاج جوش‌های صورت است. از باب استفاده از این ناسره و سره کافی است یک استکان از هر یک از عرق‌های گیاهی شاه‌تره، بیدمشک وکاسنی را با هم مخلوط کرده و آن را با ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر ترکیب کنید. سر كشیدن این ترکیب علاوه بر آن‌که جوش‌های جلد غشا چهره را معالجه می‌کند درخصوص افرادی که دچار افسردگی صدا هستند نیز موثر است. مدت درمان با این نسخه دست کم ۳ هفته است و پس از این مدت نتایج بهبود به اعاده در سیما بیمار نمایان می‌شود.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *