خواص جادویی کاهو

با پیشرفت علم تغذیه ما امروز با خواص بیشتر مواد آشنا شده ایم این کار به ما کمک می کند تا بتوانیم از بهترین این مواد استفاده کنیم، از طرفی مصرف سبزیجات در علم تغذیه بیشتر از گذشته توصیه میشود در ادامه با مجله nutritionmagazine همراه باشید تا خواص یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها را برای شما معرفی کنیم.خواص جادویی کاهو باعث شده تا در رژیم گیاه خواری نقش پر رنگی را داشته باشد.

کاهو يکي از قديمي ترين سبزيجات دنيا به شمار مي آيد که منشأ آن در هندوستان و آسياي مرکزي است. پيشينه ي مصرف کاهو در ايران شش قرن قبل از ميلاد است. اين سبزي يک قرن قبل از ميلاد به روم راه يافت و جزو غذاهاي مهم روميان شد.

Image result for ‫خواص کاهو‬‎

کاهو گياهي است يک ساله و داراي برگ هاي پهن و رشید و كوتاه قد و سبز، با طعم کمي شيرين. کاهو علت افزايش گلبول هاي آذرین خون شده و آهن چیز در آن براي درمان کم خوني مفيد است؛ از همين رو در گونه ها، سرخي مطلوب پديد مي ستیز و اعصاب را منظم مي کند و بر قدرت بينايي مي افزايد.

انواع مختلف کاهو که در حال حاضر در آمریکا کشت می شود حدود 16 نوع می باشد که در طولانی طول سال وجود دارد، روی هم رفته دو دسته کاهو وجود دارد :
1-کاهوی پرورشی و اهلی که در سالاد استفاده می شود که کاهوی گرد Head Lettuce و کاهوی آریایی Romano Lettuce از انواع مهم آن است .
2- کاهوی سمند یا کاهوی خودرو

Image result for ‫خواص کاهو‬‎

برگ هاي بيروني کاهو بها خوراکي بسيار دارد؛ زيرا اين برگ ها بيشتر در معرض نور آفتاب قرار دارد و پیوند به برگ هاي داخلي حاوي ويتامين بيشتر است. هر چه کاهو سبزتر باشد، ويتامين بيشتري دارد. کاهوي پخته براي ازدياد شير مادر مناسب است. اين سبزي محتوي چند مادینه مهم و شفابخش است. آب کاهو، خنک و شادابي بخش است و ميزان فراواني منيزيم در آب آن سبب تقويت بافتن لیف عضلاني، اعصاب و مغز مي شود. آب کاهو جنبه درماني دارد.

خواص دارویی از نظر طب ازلی ایران سرد و خشک است
1-خواص دارویی مخرب و احلام آور است
2-خوردن ویژگی دارویی زکام را برطرف می کند
3-خواص دارویی برای درد سینه مفید است

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *