کاهش وزن دهید تا سلامت بمانید

به دلیل سوق گرفتن عادت های غذایی به سمت غذاهای سریع و خوراکی ها بی ارزش و پر کالری و مدرن شدن سبک زندگی که باعث می شود از تحرک کافی برای مصرف شدن کالری جلوگیری شود موجب شده است که روز به روز میزان افرادی که از افزایش وزن خود شاکی هستند افزایش یابد و نیاز به دستوری غذایی باشد که ابتدا اضافه وزن را متوقف کند و بعد از ان شروع به کاسته شدن میزان کالری انباشته شده در بدن شود.

کاهش وزن دهید تا سلامت بمانید

کاهش وزن دهید تا سلامت بمانید

اگر واقعا مشتاق به این هستید که وزن مناسب این مطلب می تواند کمک بسیار شایانی به شما بکند. زمانی که از وضعیت چاقی و اضافه وزن خود ناراحت هستید به انواع روش‌های نادرست روی می‌آوردید که گاه نتیجه متضاد می‌دهد. بهترین رژیم غذایی برای کم کردن  وزن با در نظر گرفتن حفظ کامل مواد غنی ضروری برای بدن که کاملاً بی‌خطر باشد و راه سالمی برای از کاهش وزن است پیش بینی شده است. آیا سریعترین رژیم غذایی جهان وجود دارد یا اینکه آن شایعه ای بیش نیست.

همانطور که گفتیم آیا این چنین رژیمی وجود دارد یا خیر؟ سریعترین رژیم غذایی به رژیمی گفته می‌شود که به دنبال آن کم کردن وزن در یک رویه طبیعی به سرعت شکل گیرد.در زمان حال مردم در مورد رژیم غذایی و از دست دادن وزن خود بیش از اندازه آگاه شده‌‌اند و به همراه داشتن رژیم غذایی برای کم کردن وزن یکی از اهداف اصلی‌ آنها در زندگی بوده است. اگر واقع شما نیز به خود اهمیت می دهید، کاهش وزن دهید تا سلامت بمانید؛ شاید اولش کمی سخت باشد، اما رفته رفته عادت می کنید.

از خود “انسان” دیگری بسازید…

با تغییر سبک زندگی خود می توانید به خود در کاهش وزن خود کمک کنید. با انجام تمرینات ورزشی مداوم، پرهیز از خوردن چربی های اشباع شده، از خود انسان جدیدی بسازید. ورزش مداوم و رعایت کردن نباید های  غذائی به سلول های بدن شما فرصت بازسازی می دهد. ورزش در مورد جوان سازی بافت های بدن نیز شگفتی های خاص خودش را دارد.

رژیم کاهش وزن با مصرف مواد غذایی سالم

رژیم کاهش وزن با مصرف مواد غذایی سالم

رژیم غذایی بجای تغییر سبک زندگی!

کارشناسان همیشه در این دغدغه هستند که اگر کسی نتواند با توجه به رژیم کاهش وزن خود عمل کند، خود را مقصر می داند و احساس افسردگی می کند. رژیم های غذایی در هر دوره ی زمانی قابل تحمل نیستند و همین موضوع موجب می شود که بسیاری از مردم این رژیم ها را بی ارزش دانسته و از آنها دل سرد شوند و یا به درستی به آن عمل نکنند.

شما تنها در 3 روز می توانید از وزن خود مقداری کم کنید و تنها دلیل آن نیز کم کردن دریافت کالری است. رژیم گرفتن و بازگشت دوباره به برنامه ی غذایی عادی روش مطلوبی برای کنترل وزن نیست، بلکه بهتر است شکل زندگی خود را سالم کنیم.

رژیم کاهش وزن

رژیم کاهش وزن

غلات سبوس‌دار

غلاتی که به دور از کربوهیدارت بیش از حد باشند بسیار مناسبند مانند کینوآ، برنج قهوه‌ای، جو دوسر و ذرت از بهترین الگو های کربوهیدرات هستند. این خوراکی‌ها را به شکل غلات سبوس‌دار یا غنی می‌شناسیم که البته نباید با کربوهیدرات‌های سفید اشتباه گرفته شوند که اتفاقاً برخلاف خوراکی‌های چربی سوز عمل خواهند کرد. مصرف زیاد این غلات، فیبرها و کربوهیدرات‌های  مورد نیاز بدنتان را برطرف می‌کند و همین بخش کربوهیدرات‌های پیچیده‌ی این مواد غذایی که برای چربی سوزی مفید است.

کربوهیدرات پیچیده، نسبت به کربوهیدرات ساده، با سرعت بسیار کمتری تجزیه خواهند شد، در نتیجه سطح انرژی‌ شما به این زودی‌ها اُفت نمی‌کند و سطح انسولین خون نیز هم یکنواخت می‌ماند که بسیار مناسب است چون افزایش انسولین اصلاً برای چربی سوزی مناسب نیست.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *